Voodoo Lab Sparkle Drive MOD Overdrive Pedal
SKU Voodoo Lab # XOT1093

Video Aynı Gün

221,84$ 474.74TL
Havale/Tek Çekim: 210.75$ 451TL
ADET

Voodoo Lab Sparkle Drive MOD Overdrive Pedal

Voodoo Lab Sparkle Drive MOD Overdrive Pedal

 

Product Description

The Voodoo Lab Sparkle Drive is an overdrive pedal featuring a unique 'clean' control. It's overdrive circuit provides the same tone as a vintage '808. Then the clean control blends back in a boosted direct signal. This restores the attack and feel which is lost in a highly compressed overdrive circuit.

The Sparkle Drive utilizes the same concept as layering 2 amps, 1 clean and the other saturated. Of course with the clean control turned down, you get a classic overdrive tone. All the way up, it provides a super transparent, 100% clean boost.

And just like every Voodoo Lab pedal effect, the Sparkle Drive features true bypass switching, a heavy-duty metal switch and on/off status LED. It's hand-built from the finest components available and is backed by a 5-year warranty.

About Voodoo Lab


Voodoo Lab guitar effect pedals are faithful recreations of the most sought after pedals of the '60s and '70s. Handcrafted from the finest modern and vintage components, these pedals are housed in rugged, die cast aluminum cases with heavy duty metal switches. All Voodoo Lab guitar effects are 100% analog, handwired, and feature true bypass switching.

 

Specs:

 

Power: 9V battery (included) or any 5.5mm barrel, 9VDC, center negative, power supply (sold separately).


Bir sorunuz mu var?

Bu ürünle ilgili bir sorunuz varsa, bunu hemen GitarPazar Forumlarında sorun. Hem GP Puan kazanın hem de sorularınıza hızlı cevaplar alın.

Bu ürüne ait ses dosyası bulunamadı
Bu ürünle ilişkili bir belge bulunamadı.

YorumlarYorum yap, yorum başına 5 GP Puan(0.5 TL)> detaylarDr.B

Tecrübeli(+5yıl)

Şehir: İstanbul

Tarih:


Etraftaki en güzel ve geniş yelpazeli TubeScreamer'lardan birisi...
ARTILARI

- Sesi Harika

- Kaliteli Malzemeli

EKSİLERİ

- Öğrenmesi zaman alıyor

BENCE KULLANIM ALANI

- Amatör Kayıt

- Ufak Bar Performansı

- Profesyonel Kayıt

Başlıkta da belirttiğim gibi, bence etraftaki en güzel ve geniş yelpazeli TubeScreamer'ların başında gelmekte. Bu kadar geniş yelpazede ve bu pedal kadar iyi birisi varsa, olsa olsa Barber B-Custom Cool olur. O kadar iyi...

Zaten artık VSTlerde bile boy gösteren, VST taklitleri bile yapılan Sparkle Drive'ın üzerine artı olarak 3 pozisyon ... hem de üstüne üstelik "clean" karıştırabilme kabiliyeti ile gelmiş vaziyette. İlk ayar, "vintage" zaten bildik sevdik eski Sparkle Drive... Yani bu pedalda eski Sparkle Drive aynen var. Devamında, benim favorim olan "lead", ve sonra midleri gayet traşlanmış ve bas tiz bir ton sunan "rythm" ve en son olarak da bol gainli adı üzerinde "high gain" var.

Şahsen Lovepedal Eternity ve MJM Phantom ile kafa kafaya karşılaştırdım. Bu pedalların verdiği tonda onlardan açık bir şekilde geri kalmadığını çok rahat söyleyebilirim. Tabi bunda tonla daha pozisyon var, öteki ikisi daha ziyade tam verdikleri ton için özel aletler. Bunun gibi geniş yelpaze falan sunmamaktalar. Doğruya doğru, hala MJM Phantom'u da Lovepedal Eternity'i de tam olarak yaptıkları ton açısından bir üste koyarım, ama onlarda bu aletin yelpazesi kesinlikle yok... (YouTube'a koymak için videolarını da çektim, pek yakında diyeyim...)

Sonuçta geniş kullanımda bir TS arıyorsanız, daha fazla bakınmayın. Cidden çok ama çok güzel bir aygıt bu.

Şiddetle tavsiye ederim.

DrB
SONUÇ: Bu ürünü bir arkadaşıma tavsiye ederim


Mert

Profesyonel

Şehir: Ankara

Tarih:


Tube Screamer'ların Kralı
ARTILARI

- Sesi Temiz

- Kullanımı Kolay

- Sesi Harika

- Taşınabilir

- Kaliteli Malzemeli

EKSİLERİ
BENCE KULLANIM ALANI

- Evde Egzersiz

- Amatör Kayıt

- Ufak Bar Performansı

- Profesyonel Kayıt

Tubescreamer ihtiyacı olanların mutlaka bakması gereken bir pedaldır. İçinde 4 farklı pedal olan bu alet çok yönlü ve çok başarılı bir sound'a sahip.

İçinde Ibanez TS808 olan bir kanal, bu kanalın daha yüksek kazançlı bir modu, modern bir TS ve Lead işleri için uygun bir kanaldan oluşur.

Eric Johnson, Joe Bonamassa gibi isimlerin tonlarını barındıran bu pedal tam bir fiyat performans canavarı.

Clean sinyalle Distortion sinyalini paralel olarak karıştırması da mucize gibi bir özellik.

Herkese tavsiye!
SONUÇ: Bu ürünü bir arkadaşıma tavsiye ederim